Przebieg szlaków rowerowych na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego:
- polana Potasznia (Konina) - Pasieka - polana Hucisko w Koninkach;
- z Potaszni (Konina), Brukowaną drogą na przełęcz Borek i dalej niebieskim szlakiem do polany Trusiówka (Lubomierz-Rzeki);
- przełęcz Borek - Hala Turbacz - Schronisko PTTK na Turbaczu;
- polana Hucisko (Koninki) - doliną Olszowego Potoku - Czarne Błota - Tobołczyk - Poręba Górna;
- polana Hucisko (Koninki) - doliną Olszowego Potoku - Tobołów - Kopana Droga - polana Młynarska (dojazd do czerwonego szlaku);
- polana Hucisko (Koninki) - dolina potoku Turbacz - Aniołka - polana Szałasisko - dolina Olszowego Potoku;
- Stare Wierchy - Obidowiec - Schronisko PTTK na Turbaczu - polana Gabrowska - Kiczora – Zielenica- przełęcz Knurowską (Główny Szlak Beskidzki);
- przełęcz Knurowska - Zielenica - Kiczora – Turbacz;
- polna Trusiówka (Lubomierz-Rzeki) - Papieżówka - polana Jaworzyna Kamienicka – polana Gabrowska – Schronisko PTTK na Turbaczu.
Szlaki rowerowe na terenie Parku zostały połączone ze szlakami rowerowymi gminy Niedźwiedź i Rabka. Umożliwia to zaplanowanie ciekawych wycieczek także poza granicami GPN.
Prosimy pamiętać, że na terenie Parku dopuszczona jest wyłącznie turystyka rowerowa indywidualna tzn. do 5 rowerzystów i może odbywać się tylko po dopuszczonych do ruchu rowerowego szlakach. Trasy rowerowe w GPN należą do trudnych i wymagają odpowiednich umiejętności.
Szczególnie wymagający jest odcinek pomiędzy przełęczą Borek a Halą Turbcza, na nim znajdują się drewniane dyliny, które mogą być śliskie. Na tym odcinku należy zachować szczególna ostrożność.
Na odcinkach szlaków, które są równocześnie szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi, pierwszeństwo mają turyści piesi, potem poruszający się konno, dopiero później rowerzyści. Park narodowy to nie bike park!
Regulamin dla odwiedzających GPN
Krystyna Popko - Tomasiewicz
aktualizacja Małgorzata Józefiak