Strona główna  - Zasady udostępniania GPN
Zasady udostępniania GPN
    „....Są one zaciszną świątynią przyrody, a choć nie imponują wyniosłością szczytów ... to przecież mają niezwykle wiele powabu. Ten powab stanowi wielka obfitość hal i polan, powódź borów i najwspanialsza panorama Tatr.” – tak pisał w 1912 roku Kazimierz Sosnowski, autor pierwszego krajoznawczego opisu Gorców.
Od wydania przewodnika minęło prawie sto lat, a do wędrówki po Gorczańskim Parku Narodowym wciąż zachęcają malownicze panoramy widokowe i dobrze zachowana przyroda. Jak przed wielu laty Gorce są doskonałym miejscem odpoczynku dla ludzi spragnionych ciszy, wspaniałych krajobrazów oraz kontaktu z naturą.

Z myślą o tych, którzy chcą poznawać historię i kulturę regionu oraz odkrywać tajemnice przyrody, przygotowano sieć ścieżek i szlaków prowadzących przez najatrakcyjniejsze fragmenty Parku.
Wszystkich odwiedzających GPN zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, który określa zasady zwiedzania Parku. Ważne są również pozostałe informacje dotyczące udostępnionych szlaków, usług przewodnickich i opłat za wstęp na niektóre obszary GPN.
 
Krystyna Popko - Tomasiewicz

 

Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska