Strona główna  - Szlaki turystyczne GPN
Szlaki turystyczne GPN
  
 
  Na turystów odwiedzających Gorczański Park Narodowy czekają szlaki na Turbacz, Kudłoń czy Gorc, bogate pod względem przyrodniczym, kulturowym i krajobrazowym. Ich atrakcyjność oraz stopień trudności są bardzo zróżnicowane, dlatego planując wędrówkę warto przeczytać krótki opis zamieszczony w zakładkach.

   Osobom, którym czas i zdrowie nie pozwala na długie i forsowne wycieczki, proponujemy szlaki spacerowe. Wyznaczone w terenie łatwo dostępnym, o niewielkich różnicach wzniesień (dolina Kamienicy, Olszowego Potoku) umożliwiają, nawet podczas krótkiego spaceru, zapoznanie się z różnorodnością gorczańskiej przyrody.

   Coraz częściej na terenie Parku spotykamy rowerzystów. Dla nich również przygotowano sieć szlaków, która w połączeniu z trasami wyznaczonymi przez okoliczne gminy pozwala na organizację zróżnicowanych pod względem trudności i ciekawych krajoznawczo wypraw rowerowych.
W Parku (rejon Tobołowa) i w jego bezpośrednim sąsiedztwie (Lubomierz, Nowy Targ Kluszkowce) istnieje możliwość uprawiania narciarstwa zjazdowego rekreacyjnego, któremu służy kolej krzesełkowa na Tobołów, wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Amatorzy narciarstwa krajoznawczego mogą cieszyć się z bezpośredniego kontaktu z przyrodą, wędrując udostępnionymi dla nich pieszymi szlakami turystycznymi i spacerowymi. Dla narciarzy biegowych przygotowatwane są trasy biegowe z Obidowej - Śladami Olimpijczyków, prowadzące na Turbacz przez grzbiet Średniego Wierchu i Solniska. 

   W GPN można uprawiać także turystykę konną. Dla miłośników jazdy wierzchem udostępniono ponad 60 km szlaków po drogach stokowych i niektórych szlakach pieszych. Krótkie opisy szlaków zawierają zakładki.
 
                                                                       Krystyna Popko - Tomasiewicz
aktualizacja Małgorzata Józefiak

 
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska