Strona główna  - Ścieżki edukacyjne GPN
Ścieżki edukacyjne GPN
   Powstały z myślą o  osobach pragnących poszerzyć swą wiedzę przyrodniczą i historyczno-kulturową. Najczęstszymi gośćmi dziewięciu gorczańskich ścieżek są nauczyciele z grupami uczniów. Różnorodność zagadnień omawianych na trasie umożliwia przeprowadzenie lekcji z wielu przedmiotów (biologia, geografia, historia). Bezpośredni kontakt z przyrodą oraz naturalne środki dydaktyczne mają pozytywny wpływ na atrakcyjność i efektywność zajęć.

   Rozmieszczenie ścieżek pozwala na odwiedzenie najciekawszych zakątków Parku. Dodatkowym walorem jest niewielki stopień trudności tras, biegnących w formie pętli. Na początku każdej z nich znajduje się tablica z informacją ogólną i mapą. Oznakowanie ścieżek stanowi biały kwadrat z zielonym, ukośnym paskiem. Tematykę poruszoną na poszczególnych przystankach szczegółowo opisują przewodniki, które można nabyć w punktach obsługi ruchu turystycznego w Koninkach i Lubomierzu-Rzekach oraz w Ośrodku Edukacyjnym GPN.
 
                                        Krystyna Popko - Tomasiewicz
 

W przypadku braku przewodnika po ścieżce w wersji książkowej polecamy w terenie korzystać z mapy Gorczański Park Narodowy w serwisie Google Mapy. 
Na mapie zaznaczone są ścieżki edukacyjne GPN wraz z przystankami i ich krótkim opisem.                                     

 

 

Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska