Strona główna  - Mapa turystyczna GPN
Mapa turystyczna GPN

Pamiętajmy, iż poruszanie się na terenie  Gorczańskiego Parku Narodowego  w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr, opady śniegu, okiść śniegowa, burza, gwałtowana ulewa) grozi niebezpieczeństwem, w szczególności wskutek upadku gałęzi i  wiatrołomów. 

 Zanim wyruszysz w góry:

-
koniecznie sprawdź prognozę pogody; gwałtowne burze, ulewne deszcze, wiatry nawet o małej sile, a także opady śniegu -  mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w terenie około i powyżej 1000 m n.p.m., który porastają drzewostany świerkowe podlegające  w ostatnich latach szybkiemu rozpadowi.

bezwzględnie zapoznaj się z regulaminem dla odwiedzających Gorczański Park Narodowy, możesz go znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Zasady udostępniania GPN.

- dostosuj trasę wycieczki do swojej kondycji i stanu zdrowia; koniecznie sprawdź na mapie turystycznej przebieg szlaku, przewidywany czas przejścia oraz osiąganą wysokość n.p.m. Uwzględnij czy na trasie jest schronisko górskie czy nie,

- zabierz potrzebną ilość prowiantu i napojów (podczas upałów najlepsza jest woda),

- ubierz się odpowiednio; turystyczne obuwie i odzież (także kurtka przeciwdeszczowa i cieplejszy polar w przypadku zmiany pogody) zwiększą Twoje bezpieczeństwo w górach.

Podczas wędrówki bezwzględnie przestrzegaj regulaminu dla odwiedzających GPN oraz stosuj się do zaleceń umieszczonych w terenie.

Pamiętaj! Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie.

Mapy Gorców:

Mapy na stronie GPN 
Mapa Compass

mapa-turystyczna.pl
Mapa.cz 
Szlaki Małopolski 

 

Kliknij, aby otworzyć mapę
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska