Strona główna  - Jak zostać Strażnikiem Przyrody GPN
Jak zostać Strażnikiem Przyrody GPN

Program Strażnik Przyrody Gorczańskiego Parku Narodowego został opracowany w celach edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych.

Założeniem programu jest "łączenie pięknego z pożytecznym" w poznawaniu polskich parków narodowych. Dzieci wraz z osobami dorosłymi (rodzicami, opiekunami, nauczycielami) odkrywają bogactwo flory i fauny, aktywnie spędzają czas, a przy tym uczą się praw rządzących przyrodą. Wspólnie dbają o otoczenie zewnętrzne, by inni - w przyszłości - także mogli cieszyć się wspaniałymi widokami górskich krajobrazów i czystymi szlakami.

Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6 - 9 lat. Każde dziecko wypełnia przynajmniej 6 zadań zawartych w książeczce oraz bierze udział w przynajmniej jednej z oferowanych przez GPN atrakcji:

- wędrówka po 1 wybranej ścieżce edukacyjnej

- obejrzenie wystawy w Gajówce Mikołaja lub Dyrekcji GPN w Porębie Wielkiej

- udział w grze terenowej (park dworski lub Gajówka Mikołaja)

- nocleg w schronisku górskim

- biwak na polanie Oberówka lub polanie Trusiówka

 

Po zrealizowaniu zadań dziecko pokazuje wypełnioną książeczkę pracownikowi Parku w Dyrekcji GPN w Porębie Wielkiej, wówczas otrzymuje odznakę i dyplom STRAŻNIKA PRZYRODY Gorczańskiego Parku Narodowego.

 

Program jest realizowany we współpracy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Materiały przekazywane dzieciom i ich rodzicom/ opiekunom/ nauczycielom są bezpłatne w Dyrekcji GPN, w punktach sprzedaży biletów do GPN i w Gajówce Mikołaja w Łopusznej.

 

Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska