Strona główna  - komunikat o stanie szlaków
komunikat o stanie szlaków
2014-05-21

Komunikat Gorczańskiego Parku Narodowego o stanie szlaków turystycznych, spacerowych i ścieżek edukacyjnych 

Na skutek gwałtownych opadów deszczu i huraganowego wiatru, jakie wystąpiły na terenie Gorców w dniach 16 i 17 maja 2014 roku na szlakach turystycznych, spacerowych i ścieżkach edukacyjnych uległa zniszczeniu nawierzchnia. W wielu miejscach przejście uniemożliwiają powalone drzewa i gałęzie.

 Najtrudniejsza sytuacja panuje w dolinie Łopusznej i na południowych stokach Turbacza.Ze względu na bezpośrednie zagrożenie dla turystów z dniem 19.05.2014r.Zarządzeniem Dyrektora GPN Nr 15/2014 zamknięte do odwołania zostały następujące odcinki szlaków i ścieżek edukacyjnych:         
  w Łopusznej: szlak spacerowy na odcinku Gajówka Mikołaja – polana Żubrowisko, ścieżka edukacyjna „Z Łopusznej na Jankówki” na odcinku gajówka Mikołaja – polana Jankówki, ścieżka edukacyjna „Partyznacka ścieżka na Turbacz”.     
  w Porębie Wielkiej: II etap ścieżki edukacyjnej „Park dworski hr Wodzickich i góra Chabówka”.

 Niebezpieczne warunki panują także na szlakach: czerwonym: na odcinku Obidowiec – Turbacz oraz żółtym: na odcinku polana Jaworzynka – Kudłoń - przełęcz Borek – Turbacz.

 Obecnie trwają prace związane z czyszczeniem i udrażnianiem tras.

Przed wyruszeniem w góry należy zapoznać się z aktualną sytuacją – informacja pod numerem telefonu: 18 33 17 207 wew. 36 i 41.

 

 

 


 

 

 


powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska