Strona główna  - Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym
Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym
2019-06-17

Pierwsza w tym roku impreza plenerowa Gorczańskiego Parku Narodowego, zorganizowana na Polanie Trusiówka w Lubomierzu Rzekach, upłynęła pod hasłem „Orientuj się”.

Zgodnie z hasłem pikniku postawiliśmy przede wszystkim na przekazanie informacji na temat atrakcji przyrodniczych i kulturowych Gorców i okolic oraz bezpieczeństwa w czasie górskich wędrówek. Pomagały w tym zadania, które można było wykonywać na poszczególnych stoiskach.

Zadania z orientacji w terenie przy użyciu kompasu, znajdowanie punktów na mapie oraz przebiegu szlaków nie dla wszystkich były łatwym zadaniem, jednak praktyka czyni mistrza. Zachęcamy do wędrówki po gorczańskich szlakach z mapą. W samo południe grupa wraz z przewodnikiem Gorczańskiego Parku Narodowego wyruszyła na przyrodniczy spacer fragmentem ścieżki Dolina Gorcowego Potoku. Plener malarski oraz możliwość własnoręcznego wykonania magnesów z kamieni i zawieszek w kształcie zwierząt, czekały na wszystkich amatorów zadań plastycznych.

Uzupełnić swoją wiedzę przyrodniczą można było na stoisku Nadleśnictwa Limanowa, natomiast wszelkie informacje dotyczące atrakcji kulturowych przekazywali przedstawiciele Powiatu Limanowskiego i Gminy Mszana Dolna wraz z lokalnymi rękodzielnikami. O zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji, nie tylko w czasie pobytu w plenerze, ale też w internecie instruował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z Inspektorem Wawelkiem. Swoją sprawność można było przećwiczyć na ściance wspinaczkowej i moście powietrznym przygotowanych przez Grupę Podhalańska GOPR.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc. Serdecznie zapraszamy na kolejny piknik „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym” 18 sierpnia do Parku Podworskiego w Porębie Wielkiej. Wcześniej zapraszamy również na „Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody” do Gajówki Mikołaja w Łopusznej w niedzielę 14 lipca w godzinach popołudniowych. 

Małgorzata Józefiak

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska