Strona główna  - Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej
Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej
2019-07-16

W minioną niedzielę 14 lipca  2019 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody”, zorganizowane przez Gorczański Park Narodowy w Gajówce Mikołaja w Łopusznej.

Głównym bohaterem pikniku był herbowy płaz Gorczańskiego Parku Narodowego, czyli salamandra plamista i może właśnie dlatego pogoda w tym dniu była bardzo odpowiednia właśnie dla salamandry, która lubi wilgoć. Dość częste przelotne opady deszczu nie zniechęciły dorosłych ani dzieci. Do Gajówki Mikołaja przybyło ponad 60 osób z kolorowymi parasolkami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Na naszych gości czekały liczne atrakcje.

Dużym powodzeniem u najmłodszych gości cieszyła się Pracownia Plastyczna, w której każdy mógł wykonać własną salamandrę w wybranej technice – na przykład z plasteliny, albo malowaną na szkle lub na drewnie. Życie i zwyczaje salamandry można było poznać rozwiązując łamigłówki i słuchając opowieści z prezentacją komputerową na dużym ekranie. Najwięcej emocji wzbudziła „Mapa skarbów” czyli poszukiwanie salamander ukrytych w zakamarkach osady Gajówka Mikołaja. Na zakończenie dzieci i dorośli zgromadzili się w wielkim, przygotowanym wcześniej konturze by wypełnić go żółtym i czarnym kolorem i utworzyć wspólnie wielką, radosną salamandrę.

Mariola Stefanik, Gorczański Park Narodowy 

 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska