Strona główna  - Warunki na szlakach - 30.12.2019r.
Warunki na szlakach - 30.12.2019r.
2019-12-30

W Gorcach i Gorczańskim Parku Narodowym panują zimowe warunki terenowe. Pokrywa śnieżna waha się od 20 - 75 cm. Miejscami śnieg jest puszysty, przewiany, znacznie utrudniający poruszanie się. Ponadto dużym zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa. Zalegające drzewa na szlakach będą usuwane w miarę możliwości.

Szlaki prowadzące na Turbacz są w większości przetarte, na drogach stokowych panują dobre warunki dla spacerów z sankami i wędrówki na nartach biegowych i skiturowych. Amatorsko zakładane są również ślady dla biegówek m.in. w dolinie Kamienicy, prosimy aby ich nie zadeptywać.

Wybierając się na gorczańskie szlaki zimą należy pamiętać, że zmierzch zapada dość szybko, należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki. Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK.

Małgorzata Józefiak

Fot. Turbacz - widok z Starmaszki - 30.12.2019r.

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska