Strona główna  - Komunikat turystyczny - 24.04.2020
Komunikat turystyczny - 24.04.2020
2020-04-24

Komunikat turystyczny - 24.04.2020

- Szlaki na terenie GPN nie są zamknięte, jednak w tej trudnej sytuacji zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie i innych. Dostosujmy się do obowiązujących zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Szlaki, ścieżki edukacyjne i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane.

- Stan szlaków po zimie jest dobry, systematycznie będziemy usuwać drzewa, które zalegają na szlakach oraz naprawiać uszkodzoną infrastrukturę turystyczną. Trochę śniegu jest jeszcze w miejscach zacienionych.

- Od 24.04. rozpoczynamy stacjonarną obsługę ruchu turystycznego w punkcie sprzedaży biletów wstępu do parku w Koninkach i na miejscu parkingowym na Trusiówce w Lubomierzu. Obsługujący zobowiązani są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do obowiązujących zaleceń.

- Środki uzyskane z opłat przeznaczamy na obsługę i utrzymanie infrastruktury turystycznej oraz porządkowanie terenu GPN. Dodatkowo wpływy z biletów wstępu wspierają działalność ratowniczej Grupy Podhalańskiej GOPR.
Bilet można również kupić online za pomocą strony www.gorce.eparki.pl
Szczegółowe informacje dotyczące biletów wstępów https://bit.ly/351KN8F

- Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z miejsc biwakowych Oberówka i Trusiówka, nieczynne są też znajdujące się tam toalety.

- Jesteś w parku w parku narodowym.
Poruszaj się tylko wyznaczonymi szlakami i zgodnie z ich przeznaczeniem. Biwakowanie oraz rozpalanie ognisk na terenie parku narodowego jest zabronione. Szanuj gorczańską przyrodę.

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska