Strona główna  - Komunikat turystyczny - 30.04.2020
Komunikat turystyczny - 30.04.2020
2020-04-30

Zapowiada się deszczowy i burzowy majowy weekend. Wyruszając w góry pamiętajmy o sprawdzeniu prognozy pogody i dostosujmy się do dynamicznych warunków atmosferycznych.

W czasie wędrówki zachowajmy bezpieczną (2 m) odległość od innych turystów, na parkingach zasłaniajmy usta i nos chustą, buffką lub maseczką. Szlaki, ścieżki edukacyjne i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Wszelkie odpady zabierzmy ze sobą i wyrzućmy do odpowiednich koszy. Wybierzmy szlaki i ścieżki mniej popularne lub zaplanujmy wizytę w GPN w tygodniu.

Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie i innych. O zachowanie ostrożności w czasie wycieczek i prac w lesie apeluje również Grupa Podhalańska GOPR.

Na terenie parku narodowego obowiązuje zakaz biwakowania i rozpalania ognisk, jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji zagrożenia pożarowego. 

Do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z miejsc biwakowych Oberówka i Trusiówka, nieczynne są też znajdujące się tam toalety. Oba miejsca biwakowe objęte są monitoringiem wizyjnym.

Odwiedzając parki narodowe, pamiętajmy, że ochrona przyrody w takich miejscach jest priorytetem.

Wędrując po Gorczańskim Parku Narodowym pamiętajmy o jego mieszkańcach i uszanujmy gorczańską przyrodę. W GPN obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Nie zakłócajmy spokoju bytującym tu zwierzętom i poruszajmy się tylko wyznaczonymi szlakami i zgodnie z ich przeznaczeniem. 

Dla odwiedzających nadal zamknięty jest Ośrodek Edukacyjny GPN i ekspozycja przyrodnicza. Nie prowadzimy zajęć edukacyjnych stacjonarnych i terenowych. Udostępnione są natomiast wszystkie ścieżki edukacyjne w GPN – umożliwiające samodzielną edukację przyrodniczą z wykorzystaniem przewodnika. Informacje o ścieżkach edukacyjnych znajdują się również na naszej stronie https://www.gorczanskipark.pl/page,art,id,29,kategoria,Sciezki_edukacyjne_GPN.html

W formie zabawy Gorczański Park Narodowy można zwiedzać również za pomocą questów. Są one dostępne w formacie pdf na stronie Questy - wyprawy odkrywców  https://questy.com.pl/ 

Od 24.04. funkcjonuje stacjonarna obsługa ruchu turystycznego w punkcie sprzedaży biletów wstępu do parku w Koninkach i na miejscu parkingowym na Trusiówce w Lubomierzu. Obsługujący zobowiązani są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Środki uzyskane z opłat przeznaczamy na obsługę i utrzymanie infrastruktury turystycznej oraz porządkowanie terenu GPN. Dodatkowo wpływy z biletów wstępu wspierają działalność ratowniczej Grupy Podhalańskiej GOPR.

Bilet można również kupić online za pomocą strony www.gorce.eparki.pl Szczegółowe informacje dotyczące biletów wstępów https://bit.ly/351KN8F

Zwiedzaj odpowiedzialnie! 

 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska