Strona główna  - Komunikat turystyczny - 06.06.2020
Komunikat turystyczny - 06.06.2020
2020-06-06

Komunikat turystyczny - 06.06.2020

Szlaki na terenie GPN są w dobrym stanie, po deszczowym maju i ostatnich opadach na wycieczkę w teren przydadzą się wysokie buty z dobrą podeszwą. Drewniane stopnie, sączki i dyliny są śliskie. Prosimy o szczególną uwagę w tych miejscach. Przypominamy, że szlaki, ścieżki edukacyjne i infrastruktura turystyczna na terenie GPN nie są dezynfekowane.

Jesteś w parku narodowym!
Biwakowanie oraz rozpalanie ognisk na terenie parku narodowego jest zabronione.
Poruszaj się tylko wyznaczonymi szlakami i zgodnie z ich przeznaczeniem.
- Wybór szlaków jest duży i umożliwia zapętlenie wędrówki wykorzystując istniejące szlaki turystyczne, ścieżki edukacyjne i szlaki spacerowe.
- Wykaz i opis szlaków prowadzonych przez teren GPN https://bit.ly/3fwFWBi
- Park narodowy to nie bikepark, nie wszystkie szlaki są udostępnione do ruchu rowerowego! Wykaz szlaków rowerowych GPN https://bit.ly/2WDIrJA

Wędrując nie zapominajmy o szacunku dla przyrody.
Jesteś w parku narodowym i ochrona przyrody jest tu priorytetem. Nie zakłócaj spokoju jego mieszkańcom.

Wszelkie odpady, zwłaszcza opady higieniczne prosimy zabierać ze sobą. W miarę możliwości korzystaj z opakowań wielokrotnego użytku (bidony, pudełka śniadaniowe). Nie zostawiaj w lesie odpadków organicznych. Gorczańskie zwierzęta poradzą sobie bez dokarmiania!

Stacjonarną obsługę ruchu turystycznego prowadzimy w punkcie sprzedaży biletów wstępu do parku w Koninkach i na miejscu parkingowym na Trusiówce w Lubomierzu. Obsługujący zobowiązani są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Środki uzyskane z opłat przeznaczamy na obsługę i utrzymanie infrastruktury turystycznej oraz porządkowanie terenu GPN. Dodatkowo wpływy z biletów wstępu wspierają działalność ratowniczej Grupy Podhalańskiej GOPR.
Bilet można również kupić online za pomocą strony www.gorce.eparki.pl
Szczegółowe informacje dotyczące biletów wstępu
https://bit.ly/351KN8F

Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z miejsc biwakowych Oberówka i Trusiówka. Przypominamy, że oba miejsca są monitorowane. Planujemy wznowić ich działalność od 1 lipca. Dla turystów zostaje udostępniona toaleta przy parkingu na Trusiówce, niestety ta na Oberówce ze względu na awarię zamków pozostaje dalej zamknięta.

Pod koniec czerwca wznowimy działalność Ośrodka Edukacyjnego i możliwość zwiedzania ekspozycji przyrodniczej GPN. O wszystkich zmianach zasad korzystania w czasie epidemii będziemy informować na bieżąco.

Polana Podskały Fot. MJ

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska