Strona główna  - Otwarcie szlaków po remoncie
Otwarcie szlaków po remoncie
2020-11-27

 

Komunikat turystyczny - 27.11.2020r.

- Od 27 listopada 2020r. po zakończonym remoncie w dolinie Kamienicy otwiera się, zamknięte na czas na prac, odcinki szlaków niebieskiego i zielonego. https://bit.ly/3fFK7uZ
Remont zrealizowany został ze środków funduszu leśnego Lasów Państwowych.

- Przypominamy, że szlak spacerowy, rowerowy i konny dolina Kamienicy - polana Jaworzyna Kamienicka jest otwarty. Zwracamy uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności na odcinkach szlaków biegnących przez górnoreglowe świerczyny. Poruszanie się w czasie wiatru czy okiści śniegowej grozi niebezpieczeństwem.

- Z względów bezpieczeństwa uprawianie turystyki na terenie Parku zaleca się w ciągu dnia – od świtu do zmierzchu. Zmrok zapada dość szybko, nawet jeśli dzień jest słoneczny, tuż po zachodzie słońca odczuwalna temperatura spada o kilka stopni. Zadbaj o własne bezpieczeństwo przed wycieczką pakując do plecaka latarkę, dodatkową odzież oraz termos z ciepłą herbatą.

- Park nie utrzymuje tras turystycznych w okresie zalegania pokrywy śnieżnej oraz nie znakuje dodatkowo takich tras. Sprawdzaj na bieżąco prognozy pogody, wiatr czy wilgotność powietrza ma duży wpływ na odczuwalną temperaturę. W telefonie zainstaluj aplikację RATUNEK, którą obsługuje GOPR. Nr alarmowy 601 100 300

- W przestrzeni publicznej zachowaj dystans co najmniej 1,5 m od innych turystów. Na wycieczkę wybierz się z osobami, z którymi przebywasz na co dzień. Wybierz szlaki mniej uczęszczane. W miejscach publicznych zakrywaj usta i nos, za pomocą maseczki, buffa lub chusty. W lesie nie ma obowiązku noszenia maseczek. Infrastruktura turystyczna nie jest dezynfekowana. Po powrocie do domu umyj i zdezynfekuj ręce. Wszelkie odpady zabierz ze sobą.
Aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Polsce, w tym o sposobach ochrony przed zakażeniem można znaleźć pod adresem: 
www.gov.pl/web/koronawirus

- Pamiętaj, że jesteś w parku narodowym i ochrona przyrody jest tu priorytetem. Przestrzegaj regulaminu odwiedzania GPN. Poruszaj się tylko po wyznaczonych szlakach i zgodnie z ich przeznaczeniem. Szanuj gorczańską przyrodę.

Zarządzenie Dyrektora GPN nr 28/2020 z dnia 27.11.2020r. 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska