Strona główna  - Działania Służb Parku i Policji
Działania Służb Parku i Policji
2021-02-04

W minionym tygodniu na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego miały miejsce wspólne działania Służby Parku z Policją, których celem było ograniczenie nielegalnych wjazdów skuterami i motocyklami śnieżnymi na chroniony obszar.
Prowadzono je w najwyższych położeniach Gorców - Gorczańskiego PN. Przyniosły one efekt, bowiem zatrzymano jednego z grupy kierowców skuterów śnieżnych, którzy w tym dniu wykonywali nielegalne jazdy po terenie Parku. Z uwagi na fakt, iż użytkownicy skuterów śnieżnych stworzyli duże zagrożenie zarówno dla wędrujących po szlakach turystycznych, jak i w stosunku do interweniujących Służb, wobec zatrzymanego będzie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.
Konstatując to zdarzenie należy ubolewać, że osoby wjeżdżające na teren Parku czynią to zupełnie świadomie. Tak jak w tym przypadku, są cenionymi instruktorami sportów motorowych i należałoby oczekiwać od nich przestrzegania obowiązującego prawa, a także zrozumienia dla potrzeb ochrony przyrody i zachowania bezpieczeństwa dla przebywających w górach zimą.  

Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy „turystyczne” wjazdy pojazdami mechanicznymi niosą zagrożenie dla przyrody, a w szczególności dla odwiedzających Gorczański Park Narodowy, którzy maszerując w śniegu, nie zawsze mogą zdążyć odbiec przed nadjeżdżającym ze znaczną prędkością pojazdem.

Dyrekcja Gorczańskiego Parku Nardowego 

     

Fot. Archiwum GPN 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska