Strona główna  - Komunikat turystyczny - 14.04.2020r.
Komunikat turystyczny - 14.04.2020r.
2021-04-14

Od 17 kwietnia rozpoczynamy coroczną stacjonarną obsługę ruchu turystycznego w Porębie Wielkiej-Koninkach. Od najbliższej soboty również na niektórych obszarach Gorczańskiego Parku Narodowego obowiązują bilety wstępu. Istnieje możliwość zakupu biletu korzystając z aplikacji mobilnej mPay (w niedługim czasie również w aplikacji Skycash) oraz systemu sprzedaży eparki.pl

Środki uzyskane z opłat za wstęp są przeznaczone na utrzymanie infrastruktury turystycznej Parku, utrzymania czystości na szlakach turystycznych oraz na dofinansowanie działalności ratowniczej Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie sezonu turystycznego planowane jest wprowadzenie niemal na wszystkich szlakach i ścieżkach edukacyjnych Gorczańskiego Parku Narodowego opłat za wstęp. Z opłat wyłączone zostaną odcinki szlaków biegnące wzdłuż granic GPN i Park Dworski w Porebie Wielkiej. Zmiany dotyczące poboru opłat za wstęp obejmą nie tylko Gorczański Park Narodowy, ale również inne Parki m.in. Babiogórski, Świętokrzyski.

Przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa związanych z epidemią w czasie wycieczek turystycznych. Miejsca biwakowe Oberówka i Trusiówka udostępniane są zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą od 1 maja udostępnione zostaną toalety. Przypominamy, że oba miejsca biwakowe są objęte monitoringiem.

Park można zwiedzać na wiele sposobów: pieszo, rowerem, konno oraz przy sprzyjających warunkach zimowych na nartach. Przed wyruszeniem na wycieczkę należy sprawdzić przebieg szlaków i ich przeznaczenie, tylko wybrane szlaki piesze są szlakami rowerowymi czy konnymi. Pamiętajmy, że na szlaku nie jesteśmy sami, w niedalekiej odległości przebywają mieszkańcy gorczańskiej puszczy. Szanuj dzikie życie.  

Podstawowe informacje turystyczne https://bit.ly/3wZWYAo

Zarządzenie nr 5/2021 Dyrekotra GPN z dnia 08.04.2021r. 

Zał. nr 1 - Szlaki i miejsca udostępniane do celów turystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych

Zał. nr 2 - Regulamin dla odwiedzających

Zał. nr 3 - Regulamin miejsc biwakowych 

Zał. nr 4 - Wykaz opłat 


  

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska