Strona główna  - Nowa publikacja GPN
Nowa publikacja GPN
2021-07-13

Zapraszamy do świata kwiatów! Nowa publikacja GPN pt. „Kwiaty parku dworskiego. Poznaj 50 gatunków roślin”.
Celem książki jest nie tylko pomoc w rozpoznawaniu wybranych gatunków, ale przede wszystkim zachęcenie Czytelników do przyglądania się roślinom przez szkło powiększające i znajdowania radości w odkrywaniu nowych dla oka szczegółów.
W książeczce przedstawiono 50 gatunków roślin, które w parku dworskim można oglądać, nie schodząc z wyznaczonych ścieżek. Rośliny zaprezentowano w okresie kwitnienia i pogrupowano według barwy kwiatów: białe, żółte, czerwone, niebieskie, zielone. W każdej grupie przedstawiono je w kolejności od najwcześniej do najpóźniej kwitnących.
Zapraszamy do parku dworskiego w Porębie Wielkiej – na botaniczny spacer z książką i lupą. Mamy nadzieję, że zawarte w książeczce informacje oraz własne obserwacje pomogą Czytelnikom odkryć wzajemne zależności pomiędzy kwiatami i zapylającymi je owadami, a osobiste doświadczanie przyrody stanie się wspaniałą przygodą.

Nowa pozycja wydawnicza jest już dostępna w sprzedaży – w Ośrodku Edukacyjnym GPN w Porębie Wielkiej oraz w punktach obsługi ruchu turystycznego w Koninkach oraz w Lubomierzu Rzekach na polanie Trusiówka.

Wykonanie projektu graficznego, autorskich ilustracji, skład i wydruk został zrealizowany w ramach darowizny firmy Cummins Ltd. przekazanej GPN za pośrednictwem Global Giving. 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska