W minioną sobotę do Ośrodka Edukacyjnego GPN dotarli EkoAtleci, który łączą zajęcia sportowe z edukacją przyrodniczą odwiedzając Polskie Parki Narodowe.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Parkami Narodowymi rusza z projektem pod nazwą EKOatleci, który będzie promował aktywne spędzanie czasu z rodziną.
W ramach projektu EKOatleci dzieci wraz rodzicami będą miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć sportowych na terenie 23 Parków Narodowych, prowadzonych przez trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Zajęcia te będą uzupełnione o część edukacyjną prowadzoną przez pracowników Parków Narodowych. Celem tych zajęć będzie zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników, w tym o wpływie zachodzących zmian klimatu na rodzime ekosystemy przyrodnicze, a także o roli indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu.