Strona główna  - Podsumowanie konkursu 2022
Podsumowanie konkursu 2022
2022-06-08

8 czerwca 2022r. w Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie tegorocznego konkursu przyrodniczego pt. „Gorczańska wiosna – opowieść w odcinkach”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do uważnego obserwowania przyrody i świadomego śledzenia zmian, które w okresie od marca do maja są bardzo dynamiczne. W tym wyjątkowym okresie, życie w przyrodzie nabiera tempa, kolorów i kształtów. Uczestnik konkursu miał za zadanie wybrać jeden obiekt przyrodniczy, przeprowadzić cykl obserwacji, udokumentować je zdjęciami, opisać i opracować prezentację, która stanowiła pracą konkursową. 

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I  - klasy IV - VI

Kategoria II - klasy VII - VIII

Do konkursu zgłoszono 35 uczniów z 13 szkół podstawowych. Ostatecznie wpłynęło 30 prac konkursowych. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I:

I miejsce Szymon Sięka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu – 16 pkt za pracę „Akta sprawy o kryptonimie Gorczańska wiosna”.

II miejsce Marcin Kuzak ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej – 14,3 pkt  za pracę „Buk zwyczajny”.

III miejsce Patryk Banik  z Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie – 13,7 pkt za pracę „Wiosenne spotkania z żabą trawną”.

Kategoria II:

I miejsce Sylwia Wacławik z Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie  – 12,3 pkt za pracę „Stawy dworskie”.

II miejsce Bartosz Olszewski ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej – 11,7 pkt  za pracę „Szafran spiski”.

III miejsce Karolina Rachwalik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej - Młynne – 10,7 pkt  za pracę „Buk zwyczajny”.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gorczański Park Narodowy. Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych gratulujemy i zachęcamy do samodzielnych obserwacji. Osobiste odkrywanie i dokumentowanie zmian zachodzących w przyrodzie może być wspaniałą przygodą, co w efekcie pomoże lepiej zrozumieć świat przyrody wokół Nas.

Anna Kurzeja

Protokół Komisji Konkursowej

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska