Strona główna  - Komunikat turystyczny
Komunikat turystyczny
2023-02-09

 Informacja o warunkach - 08.02.2023

Część szlaków jest już przetarta, ale dalej można się zapaść. W czasie wędrówki przydatne będą kije. Miejscami jest ślisko! Tu przydadzą się raczki. Dobrze chodzi się na nartach, na rakietach trochę gorzej.

Przypominamy i apelujemy, aby na szlakach nie używać tzw. jabłuszek i innych ślizgów. Stwarzają one duże zagrożenie dla innych turystów. Narciarzom przypominamy o pierwszeństwie pieszych na szlakach!

Szanujmy innych użytkowników szlaków

GPN od dawna jest otwarty dla narciarzy. Zapraszamy do zapoznania się z narciarskim ABC https://bit.ly/3JVYlcq

Zimowa wędrówkę należy dobrze zaplanować. Sprawdzić na mapie dokładnie przebieg szlaków, gdyż część oznakowania może być niewidoczna. Dostosować trasę do własnych umiejętności i doświadczenia.

Zima to trudny czas dla zwierząt, każde płoszenie i zakłócanie spokoju to dla nich dodatkowy wydatek energetyczny, który w ciężkich zimowych warunkach ciężko uzupełnić. Obszary wyłączone z udostępniania turystycznego umożliwiają im swobodne bytowanie. Luty to czas rui wilków, natomiast rysie wykazują coraz większą aktywność i przygotowują się do marcowania. Nasza rekreacja i chęć przebywania w przyrodzie nie powinna odbywać się ich kosztem. Szanuj dzikie życie!

Podstawowe informacje turystyczne https://bit.ly/3IblRkv

Wybierając się na gorczańskie szlaki należy pamiętać, że zmierzch zapada dość szybko, należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki. Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK.

Pogoda Niedźwiedź https://bit.ly/3HqnpUp

Pogoda Nowy Targ https://bit.ly/3zbMf7I

Mapa zagrożeń meteorologicznych IMGWhttps://bit.ly/40EFbxz

Aktualną pogodę na Turbaczu i komunikat dyżurujących ratowników można sprawdzić w stacjach meteo Grupy Podhalańskiej GOPR http://pogodagopr.pl/

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska