Strona główna  - Relacja z warsztatów
Relacja z warsztatów
2023-04-25

„W wiosennym rytmie życia – obserwujemy przyrodę przez lornetkę i przez lupę” – pod takim hasłem w sobotę – 22 kwietnia br. w Ośrodku Edukacyjnym GPN odbyły się warsztaty przyrodnicze dla dorosłych.

W spotkaniu z budzącą się przyrodą uczestniczyły osoby związane zawodowo z edukacją przyrodniczą, rodzice prowadzący nauczanie domowe oraz osoby ceniące bliski kontakt z przyrodą, jako formę aktywnego wypoczynku. Aby usłyszeć wiosenny puls życia, nie musieliśmy organizować dalekiej wyprawy – wystarczyło spędzić kilka godzin w parku dworskim w Porębie Wielkiej pośród starych drzew, które właśnie zaczynają rozwijać liście i posłuchać melodyjnych śpiewów kosa, kapturki, zięby oraz „śmiechu” dzięcioła zielonego. Jak na zaproszenie przyleciał do nas dzięcioł duży, który donośnie bębnił w daszek parkowej latarni, aby zaznaczyć swój rewir. Ku zaskoczeniu uczestników, puszczyk pozwolił się oglądać w świetle dnia. Po takich obserwacjach i przy tak pięknej pogodzie radosny nastrój przygody ogarnął całą grupę. Ze świata ptaków w szybkim tempie przenieśliśmy się w „mikrokosmos” – aby pod lupą odkrywać sekrety drzew i kwiatów musieliśmy nisko się pochylić… 

Obserwacje przyrodnicze połączyliśmy z zabawami edukacyjnymi, które pobudzają wyobraźnię i zmieniają sposób patrzenia na przyrodę. Spotkanie było też okazją do wymiany warsztatowych doświadczeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział we wspólnym wsłuchiwaniu się w wiosenny puls życia w przyrodzie. 

 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska