Strona główna  - Komunikat turystyczny - 20.12.2023
Komunikat turystyczny - 20.12.2023
2023-12-20

Pogodę na najbliższe dni mają kształtować niże znad Atlantyku. Prognozowany jest silny wiatr oraz opady deszczu i śniegu Pogoda będzie dynamiczna, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualną prognozę pogody. 

Dużym niebezpieczeństwem mogą być łamiące się pod wpływem wiatru gałęzie i drzewa. Warunki na szlakach są średnie. Pokrywa śnieżna w niższych partiach Gorców nie jest ciągła. Miejscami szlaki są oblodzone, przydatne w czasie wędrówki mogą być raczki i kije.

Wybierając się na gorczańskie szlaki należy pamiętać, że zmierzch zapada dość szybko, należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki. Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK.

Ze względów bezpieczeństwa i  ochrony przyrody wędruj wyłącznie od świtu do zmierzchu. Przypominamy, że w parku narodowym obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, a także zakaz zakłócania ciszy i płoszenia zwierząt. Szanuj dzikie życie. 

 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska