Strona główna  - Komunikat turystyczny - 28.12.2023
Komunikat turystyczny - 28.12.2023
2023-12-28

Trwa odwilż, pokrywa śnieżna jest nieciągła. Wiele szlaków jest oblodzonych, w czasie wędrówki przydatne są raczki i kije. W sobotę i niedzielę prognozowany jest silny wiatr, dużym zagrożeniem mogą być łamiące się pod naporem wiatru gałęzie i drzewa.

Ze względów bezpieczeństwa i  ochrony przyrody wędruj wyłącznie od świtu do zmierzchu. Przypominamy, że w parku narodowym obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, a także zakaz zakłócania ciszy i płoszenia zwierząt. Las to nie miejsce na fajerwerki. Szanuj dzikie życie.

Planując wycieczki sprawdźmy aktualną prognozę pogody oraz przewidywane zagrożenia meteorologiczne.
Aktualną pogodę na Turbaczu i komunikat dyżurujących ratowników można sprawdzić w stacjach meteo Grupy Podhalańskiej GOPR 
 
 Dodatkowo warto sprawdzić obraz z dostępnych w Gorcach kamer:
 
Wybierając się na gorczańskie szlaki należy pamiętać, że zmierzch zapada dość szybko, należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki. Zimowe warunki potrafią zaskoczyć każdego, nawet wprawionego turystę, dlatego zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK.
 

 

powrót
Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska